ckp.lv

Home

Jaunumi

 20.11.2020

"Poļu kultūras centra daiļlasīšanas konkurss pirmo reizi norisinājās attālināti"


“Tēvzeme ir katrā mūsu vārdā” – patriotiski noskaņots daiļlasīšanas konkurss, kurš bija veltīts Polijas neatkarības dienai. Konkurss notika attālināti 6. novembrī. Daiļlasīšanas konkursa dalībnieki bija J.Pilsudska Daugavpils valsts Poļu ģimnazijas 1., 2., 3. un 4. klašu audzēkņi, pirmskolas izglītības audzēkņi un pieaugušie. Bērni ļoti centās pēc iespējas labāk izlasīt savus dzejoļus. 2.B klases skolēni kopā ar skolotāju Ingu Dukšti visus priecēja ne tikai ar skaistiem dzejoļiem par savu dzimteni, bet arī ar ļoti aizkustinošu dziesmu „To Polska właśnie”. Skolēni ierakstīja savus priekšnesumus video, lai žūrija varētu tos attālināti novērtēt. Viņiem tajā palīdzēja vecāki, kā arī Poļu kultūras centra darbinieki sadarbībā ar J.Pilsudska Daugavpils valsts Poļu ģimnaziju.Šoreiz konkursa žūrija bija starptautiska. Tās sastāvā bija: itāļu izcelsmes poļu aktrise Monika Mariotti, Daugavpils teātra aktrise un „Smaidīgās varavīksnes” teātra grupas vadītāja Milena Savkina, kā arī Polijas vēstniecības kultūras, zinātnes un mediju eksperte Kristīne Barkovska.Pēc visu dalībnieku videoierakstu skatīšanas žūrija noteica konkursa uzvarētājus. Apbalvojumus un diplomus par lielāko konkursā saņemto punktu skaitu vecuma grupā 1.-2. klases saņēma: Arijs Muravskis, Pavels Beluss, Ārons Portnojs, Jekaterina Kudrjavceva, Dominika Dea Timšāne, kā arī Katrīna Užule un Milana Afanasenko. Vecuma grupā 3.-4. klases visvairāk punktu guva: Sofija Belska, Patrīcija Aļhimoviča, Konstantīns Stankevičs, Andžejs Hotins, kā arī Elina Ragine un Agata Krupska. Poļu kultūras centrs sirsnīgi pateicas Poļu ģimnāzijas skolotājām: Lidijai Lapkovskai, Irēnai Apeinei, Marijai Mežarupei, Anitai Perlinskai, Ingai Dukštai par bērnu sagatavošanu patriotiskās dzejas lasīšanas konkursam. Paldies arī bērnu vecākiem, kuri palīdzēja iemācīties izvēlētos dzejoļus no galvas.
Konkursā piedalījās arī pirmskolas izglītības audzēkņi vecumā no 5 līdz 6 gadiem. Par izrādēm viņi saņēma diplomus un dāvanas. Arī Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcas priesteris Roberts Matsievskis ierakstīja un nosūtīja uz konkursu savu uzstāšanos. Viņš lasīja poļu dzejnieka C.K. Norvida dzejoli "Mana dziesma".
Vecākais konkursa dalībnieks bija Staņislavs Januškevičs, kuram šogad apritēja 79 gadi. Viņš nolasīja paša sacerētu dzejoli "Poļu Dinaburga".
Poļu kultūras centrs sirsnīgi pateicas visiem, kas piedalījās konkursā "Tēvzeme ir katrā mūsu vārdā", un novēl dalībniekiem turpmākus panākumus. Vēlamies izteikt arī pateicību par Poļu kultūras centra aktivitāšu atbalstu fondam „Palīdzība poļiem Austrumos” un Polijas Republikas vēstniecībai Rīgā.
 
 17.11.2020

Daugavpilī 15. novembrī atklāja Daugavpils ofensīvas virspavēlniecībai veltītu pieminekli


15. novembrī Brīvības parkā svinīgā un pacilātā gaisotnē atklāja Daugavpils ofensīvas virspavēlniecībai veltītu pieminekli. Jauns piemineklis atgadinās daugavpiliešiem par Latgales kampaņas poļu un latviešu virspavēlniekiem, kas kļuva par cīņas par brīvību simboliem.
Svinīgajā pieminekļa atklāšanas pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs, Polijas Republikas pagaidu pilnvarotā lietvede Latvijā konsule Malgožata Hejduka-Gromeka, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, Polijas Republikas aizsardzības atašejs pulkvedis Piotrs Pomazani, ģenerālis Raimonds Graube, Latvijas Poļu savienības priekšsēdētājs Rišards Stankevičs, kā arī poļu izglītības iestāžu vādītāji un Daugavpils poļu biedrības pārstāvji. Pasākumā laikā tika nolasītas vēstules no Latvijas aizsardzības ministra Arta Pabrika, no Polijas kultūras ministra profesora Pjotra Gļiņska, no Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerāļa Leonīda Kalniņa, no Polijas armijas ģenerālštāba komandiera ģenerāļa Raimunda Andžejčaka, kā arī no Polijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētāja kancelejas valsts sekretāra Jaņa Dzidzičaka un "Palīdzība poļiem austrumos" fonda priekšsēdētāja Mikolaja Falkovska.
Pieminekli atklāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs  un Polijas Republikas pagaidu pilnvarotā lietvede Latvijā konsule Malgožata Heiduka-Gromeka.
Piemineklī tika iemūžināti Latgales kampaņas virspavēlnieki: maršals Juzefs Pilsudskis, ģenerālis Edvards Ridzs-Smiglijs, ģenerālis Jānis Balodis un ģenerālis Pēteris Radziņš. Pieminekļa autors ir Latvijas poļu tēlnieks Romualds Gibovskis.
"Piemineklis sastāv no vairākām sastāvdaļām. Mums bija svarīgi parādīt, ka izcīnītā neatkarība ir vairāku cilvēku sadarbības rezultāts", pateica tēlnieks.


   17.11.2020

Polijas Neatkarības Diena.


11. novembrī svin Neatkarības dienu. Polija 123 gadus pēc tā sauktajām dalīšanām atradās citu imprēriju varā. Savu neatkarību atkal pasludināja 1918.gada 11.novembrī. Par godu šai dienai Daugavpils poļi katru gadu pulcējas pie pieminekļa kritušajiem poļu karavīriem Brīvības parkā. Noliec ziedus un iededz sveces. Poļu kultūras centrs Polijas Neatkarības dienā novēl visiem veselību un cerību!

   19.10.2020

W Centrum Kultury Polskiej odbył się Quest Papieski.


Sejm RP ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. W związku z tym w Polsce i innych krajach odbywają się przeróżne imprezy, koncerty i spotkania. 18 maja b.r. obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły. Drugą znaczącą datą jest 16 października 1978 roku. Tego dnia Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.
Właśnie 16 października w Domu Polskim odbyła się gra intelektualna (quest) pt. "Jan Paweł II. Podróż przez życie". Quest zorganizowało Centrum Kultury Polskiej w ramach projektu "Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II". Zadania questu na podstawie wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowały nauczycielki z Polski Kamila Ziętek i Marzena Bernacka-Basek. Celem gry intelektualnej było zapoznanie uczestników z postacią Papieża Polaka, jego działalnością, wybranymi wydarzeniami z jego życia i jego rolą w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i w Europie.

Lasīt tālāk...
   14.10.2020

Poļu namā tika atklāta Natalijas Marinohas izstāde “Prieka dēļ!”


8. oktobrī Poļu kultūras centra galerijā tika atklāta Natalijas Marinohas glezniecības izstāde "Prieka dēļ". Māksliniece atzīst, ka viņas darbi atspoguļo viņas gleznieciskās izjūtas dažādos daiļrades posmos. Dabas iedvesmota, viņa centās radīt darbus par kaut ko savu.
“Man ir ļoti svarīgi, lai mani darbi izsauktu pozitīvas emocijas un prieku!” – saka māksliniece.
Natalija Marinoha ir dzimusi Krievijā. Augstāko izglītību ieguvusi Maskavas Tekstila akadēmijas Lietišķās mākslas fakultātē. Kopš 1988. gada dzīvo un strādā Latvijā.
Natalija ir vairākkārtēja starptautisku plenēru dalībniece Latvijā, Lietuvā un Krievijā. Viņa piedalījās vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs – Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā, Francijā un citās valstīs. Aizvadītas arī desmit personālizstādes, tostarp izstāde “Plūsma” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 2016. gadā.
Mākslinieces darbi ir atrodami privātās un publiskās kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Francijā, Vācijā, ASV, Japānā un citur.
Izstāde “Prieka dēļ” būs skatāma Poļu kultūras centrā (Varšavas iela 30) līdz 6. novembrim. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta!

 
1 lapa no 89

Pasākumu kalendārs

< decembris 2020 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs