ckp.lv

Home

Jaunumi

 15.11.2018

Przyjęcie z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Rydze


5 listopada w Małej Gildii w Rydze odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Święta Wojska Polskiego. Przyjęcie zainaugurowała Ambasador RP na Łotwie Monika Michaliszyn. W uroczystej imprezie uczestniczyli czołowi przedstawiciele życia politycznego i kulturalnego Łotwy, korpus dyplomatyczny, licznie zgromadzeni przedstawiciele społeczności polskiej na Łotwie, a także wojskowi, w tym reprezentacja Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie pod dowództwem mjr. Arkadiusza Skórnóga.

Lasīt tālāk...
 
 30.10.2018

Bērnu teātra grupas „Smaidīgā varavīksne” izrāde Rēzeknē


Pirms skolēnu rudens brīvdienām Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā viesojās Daugavpils Poļu kultūras centra teātra pulciņš "Smaidīgā varavīksne" (režisore Milena Savkina). Kolektīvs atbrauca ar jauniem aktieriem, kas vēlējās demonstrēt savu māksliniecisko sniegumu ne tikai Daugavpils publikai, bet arī saviem poļu draugiem no kaimiņpilsētas, Rēzeknes. 

Lasīt tālāk...
   17.10.2018

Jefrosinijas Leles gleznu izstādes atklāšana


Poļu kultūras centrā tika atvērta Latgales brīvo mākslinieku asociācijas locekles Jefrosinijas Leles gleznu izstāde. Savu piekto personālizstādi māksliniece nosauca „Vajag, lai katrā domā būtu gaisma...”.

Lasīt tālāk...
   15.10.2018

Stanislava Volodjko radošais vakars

10.oktobrī Poļu kultūras centrā (PKC) notika Stanislava Volodjko radošais vakars. Stanislavs ir baltkrievu dzejnieks, bet viņam ir arī poļu saknes. Tāpēc viņa sadarbība ar PKC ir ļoti auglīga un piesātināta. Vakara viesi, aizturējuši elpu, klausījās dzejoļus autora izpildījumā. Viņš raksta par tik tuvu – dārgo: par bērnību, vecākiem, dzimteni un mīlestību. Skanēja arī dzejnieka rakstītie bērnu dzejoļi. S.Volodko pastāstīja visiem klātesošajiem, ka 2004.gadā viņš nopublicēja poļu valodā tulkoto bērnu dzejoļu krājumu.

Lasīt tālāk...
   12.10.2018

"Oranża vitamīna" diena

4. oktobrī Poļu kultūras centrā (PKC) notika īpaša “oranža vitamīna” diena. Klūva jau par tradīciju, ka katru gadu rudenī PKC tiek svinēti burkānu svētki.  Poļu namā ieradās Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas pirmklasnieki. Savlaicīgi sagatavojušies svētkiem, bērni apģērba spilgti oranžus kostīmus. Viņi skaļi un  emocionāli sveica PKC teātra grupas “Smaidīgā varavīksne” aktierus. Uz skatuves parādījās karalis, viņa skumja meita burkāna tēlā, kā arī priecīgs zaķis ar saviem draugiem, kuri mēģināja sasmīdināt galveno svētku varoni. Kopā ar pasaku tēliem bērni piedalījās burkānu turnīrā - viņi uzzināja daudz interesantu lietu par šī dārziņa labajām īpašībām, atbildēja uz jautājumiem, piedalījās konkursos un sacensībās. 

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 73

Pasākumu kalendārs

< novembris 2018 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs