ckp.lv

Home

Jaunumi

 12.09.2018

Leonīda Baulina foto izstādes atklāšana


Poļu kultūras centrs uzsāka jaunu radošo sezonu. Poļu nama galerijā tika atklāta Leonīda Baulina fotodarbu izstāde “Veltījums Latgalei”. Pasākumu atklāja vokālā ansambļa dalībniece Angelina Malceva, kura izpildīja lirisku muzikālu kompozīciju, veltījot to izstādes autoram. 

Lasīt tālāk...
 
 27.08.2018

Festivāls!


Nesen poļu tautas deju kolektīvs “Kukulečka” atgriezās no kūrortpilsētas Ivoņič-Zdrojas, kas atrodas Polijas Piekarpatu vojevodistē, kur tas piedalījās X Pasaules bērnu poļu kolektīvu festivālā. Šogad festivālā piedalījās 16 kolektīvi no 8 valstīm: Čehijas, Kanādas, ASV, Lietuvas, Moldovas, Ukrainas un Baltkrievijas. “Kukulečka” kā vienīgais kolektīvs šīgada festivālā pārstāvēja Latviju.
Poļu kolektīvs no Daugavpils ir daudzu starptautisko konkursu un festivālu pastāvīgais dalībnieks gan Latvijā, gan Polijā, tomēr pasākums Ivoņičzdrojā ieņem to starpā īpašu vietu. Šie svētki norisinās tikai reizi trijos gados, bet festivāla ietvaros visā Piekarpatu vojevodistē notiek koncerti.
Kolektīva vecākai grupai jau vairākās reizes bija iespēja uzstāties Ivoņičzdrojas galvenajā laukumā, kā arī piedalīties koncertos Rimanovzdrojā un Krosnā. Daugavpils jaunatne ar tai raksturīgu aizrautību parādīja skatītājiem ne tikai poļu tautas dejas, bet sagatavoja arī latviešu deju programmu. Jauni dejotāji no Daugavpils izrotāja svētku gājienu ar jautrām dziesmām un piedalījās svinīgajā dievkalpojumā.
Atmiņas par šo nozīmīgo notikumu vēl ilgu laiku sildīs “kukulečkas”, kuras nodos stafeti jaunākajai paaudzei. Un, iespējams, ka pēc trim gadiem viņi jau dosies uz Ivoņičzdroju, lai iekarotu pilsētas iedzīvotājus un viesus.
                                                                                                                       A.Beļnikova

   27.07.2018

Polijas prezidenta Andžeja Dudas vizīte Daugavpilī


Par vienu no svarīgākajiem šī gada notikumiem neapšaubāmi var atzīt Polijas prezidenta Andžeja Dudas un viņa sievas Agatas Kornhauser-Dudas vizīti.  Polijas prezidents un viņa kundze viesojās Latvijā trīs dienas, taču vizītes kulminācija notika 28. jūnijā Daugavpilī.
Polijas un Latvijas prezidenti svinīgā ceremonijā nolika ziedus Latvijas Neatkarības cīņās kritušo poļu karavīru piemiņas vietā Slobodkā, kā arī apmeklēja Daugavpils cietoksni, kur tika oficiāli atklāts karalim Stefanam Batorijam veltītais piemineklis. Savukārt vakarā Daugavpils Teātrī notika Polijas prezidenta un viņa kundzes tikšanās ar Latvijā dzīvojošiem poļiem. Pasākuma laikā Andžejs Duda piešķīra dažādas pakāpes ordeņus par nopelniem Polijas labā divdesmit diviem poļu kopienas pārstāvjiem.

Lasīt tālāk...
   27.07.2018

Pilsētas svētki ar poļu akcentu

No 4. līdz 10. jūnijam Daugavpils svinēja pilsētas svētkus. Pasākuma oficiālā daļa, kuru vadīja Daugavpils Domes priekšsēdētājs Rihards Eigims, notika Vienības laukumā. Pilsētas mērs sveicināja iedzīvotājus un viesus, to starpā arī delegāciju no Radomas – Daugavpils partnerpilsētas. Kā vienmēr pilsētas svētki nevarēja iztikt bez poļu akcenta. 9. jūnijā Daugavpils poļi par godu savai pilsētai sniedza priekšnesumus uz divām skatuvēm. Dubrovina parkā ar savu programmu uzstājās “Promeņ” koris, savukārt A.Pumpura parkā varēja noskatīties poļu tautas deju kolektīva “Kukulečka” un bērnu vokālā kolektīva “Barwy Daugawy” sagatavoto programmu.

   27.07.2018

Tautas deju festivāls Daugavpilī


26. maijā trīs dažāda vecuma bērnu grupas no poļu tautas deju kolektīva “Kukulečka” piedalījās Daugavpilī notikušajā tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”. Pasākums ir veltīts visiem bērniem, taču it īpaši tiem, kas dejo dažādajos kolektīvos visā Latvijā. Lai piedalītos festivālā un parādīt sava apgabala dejas, Daugavpilī apbrauca vairāk nekā 5000 Latvijas skolu dejotāju. Festivāla Lielkoncerts notika Daugavpils Ledus hallē. Mūsu “Kukulečka”, protams, uzstājās ar latgaliešu dejām.

 
1 lapa no 72

Pasākumu kalendārs

< septembris 2018 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs