ckp.lv

Home

Jaunumi

 13.09.2017

Otwarcie wystawy Julii Siwaszowej „Latem – jak w życiu”

W Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils został otwarty jubileuszowy, 20. sezon artystyczny. 7 września w galerii Domu Polskiego swoje prace dla widzów zaprezentowała fotograf Julia Siwaszowa. Uroczyste otwarcie wystawy „Latem – jak w życiu” swoim niezwykłym występem upiększył ZTL „Kukułeczka”. 
Autorka wystawy urodziła się w cudownym mieście Daugavpils. Tutaj minęło jej beztroskie dzieciństwo oraz cudowne lata studiów, spędzone na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Daugavpilskiego. 

Lasīt tālāk...
 
 27.06.2017

Bērnu tautas deju festivāls Cēsīs


27.maijā Cēsīs notika tradicionālais bērnu tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, kurā sadancoja ap 5400 mazo dejotāju no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Pasākuma mērķis bija iesaistīt bērnus un jauniešus Dziesmu un deju svētku procesā un tradīciju saglabāšanā, veicinot un popularizējot deju kolektīvu radošās aktivitātes, kā arī sniegt iespējas festivāla dalībniekiem iepazīties ar Latvijas pilsētu un novadu bagāto un daudzveidīgo kultūrvēsturisko mantojumu. 
Festivālā Cēsīs piedalījās arī Tautas deju kolektīvs “Kukulečka”, kurš pārstāvēja ne tikai Daugavpils poļu ģimnāziju, bet arī visu Daugavpils poļu sabiedrību.   27.06.2017

Mātes diena Poļu kultūras centrā.


Mātes diena ir svētki, kas tiek svinēti visā pasaulē, tikai katrā valstī savā laikā. Ne velti Polijā tie tiek svinēti pavasarī. Jo ziedošo pavasara dabu var salīdzināt jūtām, kas rodas starp māti un tās bērnu ar mazuļa nākšanu pasaulē. Polijā dotie svētki jau kopš 1914.gada tiek svinēti 26.maijā.
Arī Daugavpils poļi nosvinēja dotos svētkus. 26. maijā Poļu kultūras centrā noritēja Mātes dienai veltīts koncerts. Centra audzēkņi priecēja savas māmiņas un vecmāmiņas ar dziesmām, dzejoļiem, dvēseliskiem novēlējumie, aizraujošiem teatrālajiem priekšnesumiem, kā arī ar izklaidējošiem konkursiem, kur māmiņām vajadzēja atpazīt sevi uzzīmētajos portretos un uzminēt, ko bērni atbildēja uz jautājumiem par savām māmiņām. Skatītājiem uzstājās Poļu kultūras centra teatrālās studijas dalībnieki, vokālais kolektīvs un bērni no kluba “Polska chatka”. Tāpat bērni sarūpēja arī sirsnīgu video sižetu, kurā pastāstīja par savām mammām.
Informāciju sagatavoja
Rita Borisova

   01.06.2017

Tautu forums

1917.gadā Rēzeknē notika Pirmais Latgales kongress, kurā apsprieda Latgales pašpārvaldes jautājumus, tostarp jautājumu par Daugavpils, Ludzas un Rēzeknes apriņķu atdalīšanu no Vitebskas guberņas un to pievienošanu Vidzemes un Kurzemes latviešu apdzīvotajai teritorijai. Atzīmējot šo vēsturisko notikumu, 6. maijā, Daugavpilī norisinājās Latgales simtgades kongresa Tautu forums. Forums  tika uzsākts Daugavpils Vienības namā ar Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa  uzrunu. 

   31.05.2017

Noslēdzies VIII Starptautiskais folkloras festivāls "Poļu folklora Latgalē".


Šī gada maija sākumā notika jau astotais pēc kārtas Starptautiskais folkloras festivāls "Poļu folklora Latgalē", kuru rīko Daugavpils poļu kultūras centrs. Festivāla atklāšana notika 1.maijā Latviešu kultūras centrā. Koncertā piedalījās folkloras kolektīvi no Polijas, Latvijas un Lietuvas. Skatītājus ar savām enerģiskajām dejām un dziesmām priecēja kolektīvi no Polijas "Hajduki" un "Łukowiacy", kolektīvs no Lietuvas "Perla" un mūsu pašmāju kolektīvs "Kukułeczka".

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 66

Pasākumu kalendārs

< septembris 2017 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs