ckp.lv

Home

Jaunumi

 14.01.2020

Svētki Varšavas ielā

Decembris ir ziemas mēnesis, taču neskatoties uz to, tas ir tikai pamatoti uzskatīts par siltu un mājīgu. Tieši pēdējās aizejošā gada dienas ir piepildītas ar labestību, maigumu un īsta brīnuma gaidīšanu. Atceroties par to, ka svētku noskaņojums parādās jau ilgi pirms Ziemassvētkiem, Poļu kultūras centrs sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā visa decembra garumā realizēja projektu “Svētki Varšavas ielā”.

Lasīt tālāk...
 
 14.01.2020

"Uśmiechnięta tęcza" w II Przeglądzie Małych Form Teatralnych


6 grudnia, kiedy  Polacy w całym świecie obchodzą Dzień Świętego Mikołaja, w Polskiej Szkole im. Hrabiów Platerów w Krasławiu odbył się II Przegląd Małych Form Teatralnych. Udział w przeglądzie wzięły zespoły z kilku krasławkich szkół, natomiast  Daugavpils reprezentowali dwie grupy teatralne, mi. zespół z klasy 4 Państwowego Gimnazjum Polskiego im. J. Piłsudskiego w Daugavpils pod kierownictwem Lidii Łapkowskiej oraz grupa teatralna z Centrum Kultury Polskiej “Uśmiechnięta tęcza” (reżyser Milena Sawkin).

Lasīt tālāk...
   08.01.2020

Svētā Mikolaja diena


Decembra sākumā Poļu kultūras centrā notika pasākums par godu svētā Mikolaja dienai. Pasākumā, kuru organizēja Daugavpils Universitātes studenti, piedalījās Kluba “Polska hatka" audzēkņi. Saskaņā ar ticējumiem, Mikolajs šajā dienā pārbauda, kā ģimenēs notiek gatavošanās Ziemassvētkiem, vai bērni ir labi un paklausīgi, un iepriecina mazos ar dāvanām.

Lasīt tālāk...
   08.01.2020

Andrejdiena


Šī gada 29.novembrī Daugavpils Poļu kultūras centrā notika ikgadējās Andrejdienas svinības jeb “Andrzejki” (Andžejki). Andrejdienas tiek plaši svinētas Polijā naktī no 29. uz 30. novembri, kad ir spēcīgs saules un mēness novietojums, kas tiek uzskatīts par ļoti maģisku notikumu ar spēcīgu enerģētiku. Senāk zīlēja tikai jaunas meitenes, lai uzzinātu vai pieburtu sev nākamo līgavaini. Bet vēlāk šī diena kļuva par tradīciju un savu nākotni zīlēja visi zināt gribētāji.

Lasīt tālāk...
   08.01.2020

Koncert Niepodległościowy


W ubiegłym roku koncert niepodległościowy dla łotewskich Polaków przywieźli Polacy z Kraju, lecz w tym roku niesamowicie wzruszającym i patriotycznym widowiskiem po raz kolejny zaskoczyła wszystkich zebranych w Pałacu Kultury w Dyneburgu reżyserka koncertu Żanna Stankiewicz.
16 listopada na koncert niepodległościowy przybyło prawie tysiąc Polaków z różnych zakątków Łotwy: Rygi, Jurmały, Tukumsa, Lipawy, Jełgawy, Rezekne, Krasławia oraz Jekabpils. Koncert rozpoczęło odśpiewanie hymnów państwowych Polski i Łotwy. Następnie orkiestra kameralna „Daugava” pod batutą dyrygenta polskiego pochodzenia Arnoldsa Grinbertsa wykonała wiązankę polskich melodii z okresu, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość.

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 84

Pasākumu kalendārs

< janvāris 2020 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs