ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 izstādes Anastasijas Dubovskas izstāde "AQua"

Anastasijas Dubovskas izstādes „aQua” atklāšana.


6. februāra pēcpusdienā Daugavpils poļu kultūras centrs visus interesentus un mākslas baudītājus aicināja uz Anastasijas Dubovskas izstādes „aQua” atklāšanu.  Anastasija Dubovska ir māksliniece no Daugavpils, kura pēc mākslas vidusskolas „Saules skola” absolvēšanas zināšanu un prasmju pilnveidi turpināja Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē Rēzeknē, kur pēc veiksmīga studiju cēliena ieguva bakalaura grādu. Arī šobrīd jaunā māksliniece turpina pašattīstības un izglītošanās procesu, studējot maģistrantūrā Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas 2. kursā. Priecē fakts, ka, neraugoties uz saspringto studiju grafiku un gatavošanos noslēguma eksāmeniem, jaunā māksliniece ir atradusi laiku, lai ar saviem mākslas darbiem priecētu arī dzimtās pilsētas iedzīvotājus.
Izstādē „aQua”, kas pēc skaita ir jau otrā mākslinieces personālizstāde, skatāmi neparasti un nedaudz mistiski personāži, kurus pati māksliniece pielīdzina dabas dievībām, šoreiz akcentējot un izceļot tieši ūdens radību savdabību. Izstādei jaunā māksliniece devusi nosaukumu „aQua” (ūdens), un tās pamatā ir doma, ka ūdens ir matērija, kas spēj ieņemt visdažādākās formas, tā ir mainīga un nenoturīga, ūdens ir spēks, kam var piemist kā dziedinoša un slāpes remdējoša, tā nāvējoša un nelaimi vēstoša ietekme.
Līdzīgi ūdens īpašībām, arī izstādes personāži pārsteidz ar savu daudzveidību un raksturu krāšņumu. Ikviens no personāžiem ir apveltīts ar unikāliem un tikai tam raksturīgiem sejas vaibstiem, raksturu un noskaņu, kas izstādes apmeklējumu padara par īstu baudu kā profesionāļa, tā vidusmēra mākslas baudītāja acīm tīkamu, jo ikviens neparastajos tēlos var atrast kaut ko tuvu sev un savam tā brīža noskaņojumam.
Pārsteidz ne tikai personāžu raksturu daudzveidība, bet arī izmantoto tehniku plašais klāsts – māksliniece darbu tapšanā izmantojusi grafikas, dobspieduma, litogrāfijas u.c. tehnikas, veidojot krāšņu un neparastu tēlu sintēzi, kas apbur un aizrauj, liekot skatītājam maksimāli koncentrēt uzmanību. Neparastie ūdens tēli ir visur! Tie rotā gan izstāžu zāles griestus, gan noslēpumaini uzglūn no pretējās sienas, gan liek būt piesardzīgam, raugoties pretī no izstāžu zāles grīdas.
Jāatzīmē arī neparastā izstādes atklāšana, ko iezīmēja skaisti un nekustīgi sieviešu silueti pašā izstāžu zāles centrā. Skanot harmoniskai, bet reizē dinamiskai mūzikai, kustību spēli uzsāk jauns un atlētisks vīrietis, kurš iedveš dzīvības elpu arī skulptūrās zāles centrā. Šī neparastā gaismēnu, mūzikas un jauniešu kustību spēle ienes telpā savādu noslēpumainību un mistiskas noskaņas, kas tik ļoti harmonizē ar izstādes kopējo noskaņu.
Paldies jaunajai māksliniecei Anastasijai par apbrīnas vērtajiem darbiem! Novēlam panākumus arī turpmākajā profesionālajā darbībā, un, iespējams, nākošā izstāde, kas veltīta gaisa tematikai, savu pirmizrādi piedzīvos tieši Daugavpilī!
Izstāde Daugavpils poļu kultūras centrā (Varšavas 30, Daugavpils) skatāma līdz šī gada 6. martam.


  


Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 11 februāris 2013 13:41 )  

Pasākumu kalendārs

< februāris 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs