ckp.lv

Home Działalność 2013 Konkursy Regionalny Konkurs Pieśni

Regionalny Konkurs Pieśni.

8 marca br. w Centrum Kultury Polskiej odbył sie regionalny Konkurs Polskiej i Łotewskiej Piosenki Estradowej. W konkursie uczestniczyli młodzi wokaliści z  Polskich Szkół miast Rezekne, Krasławia i Daugavpils. Konkursowiczy występowali w trzech kategoriach wiekowych: od 5 do 10 lat; od 10 do 14 lat oraz od 15 do 17 lat.  Jury w składzie: pani Gertruda Kiewisz  - dyrygent chóru „Promień”, członek zarządu ZPŁ „Promień”; pani Maria Jurkowa – poetka, piosenkarka, członek ZPŁ „Promień”; pani Krystyna Kunicka – wokalistka, która zdobyła główną nagrodę w Konkursie Piosenki 2010 roku w Daugavpils i Rydze, członek ZPŁ „Promień”, oceniło wszystkich uczestników konkursu, typując poszczególne miejsca i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

Wszyscy mali i duźi artyści otrzymali dyplomy uczestnictwa, gratulacje oraz atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils w ramach projektu „Artysta w każdym z nas”.  Zorganizowanie  Konkursu Polskiej i Łotewskiej  Piosenki Estradowej  pozwoliło na konfrontację dorobku artystycznego dzieci, odkrycie młodych talentów, rozbudzenie aktywności twórczej oraz rozwój uzdolnień muzycznych.  Sześcioro osób, występujących w dwóch starszych kategoriach wiekowych wezmą udział w Finale Konkursu w Rydze, który odbędzie się tuż na początku kwietnia.
Wyniki Konkursu w Daugavpils:

Kategoria wiekowa od 5 do 10 lat:
I miejsce – Bożena Rakicka (Daugavpils,  nauczyciel Joanna Waszkiewicz)
II miejsce – Linda Lize Putane (Daugavpils,  nauczyciel Anżela Pecewicz)
III miejsce – Elizabete Geikina-Tołstowa (Rezekne, nauczyciel Jochanna Geikina)

Kategoria wiekowa od 10 do 14 lat:
I miejsce – Eduard Geikin-Tołstow (Rezekne, nauczyciel Jochanna Geikina)
II miejsce – Iłze Baika (Daugavpils, nauczyciel Helena Tomingas)
III miejsce  – Biruta Krompane (Rezekne, nauczyciel Elina Pukste)

Kategoria wiokowa od 10 do 14 lat:
II miejsce – Grieta Beinarowicz (Krasław, nauczyciel – Sergiusz Artemenkow)
III miejsce – Raisa Janowicz (Krasław, nauczyciel  – Sergiusz Artemenkow)


Poprawiony ( poniedziałek, 18 marca 2013 16:02 )  

Kalendarz imprez

< marca 2013 >
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Galeria zdjęć


Przyjazne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama