ckp.lv

Home Aktivitātes 2016 Izstādes Renātes Marcinkevičas rokdarbu izstāde “Divi hobiji dvēselei” .

Izstādes “Divi hobiji dvēselei. Izšuvumi un eņģeļi” atklāšana


Renāta pabeidza Rīgas Politehnisko institūtu un saņēma inženiera celtnieka diplomu. Pašlaik strādā metināšanas iekārtu tirdzniecības jomā.
Šīs divas kaislības atnāca pie Renātas gandrīz vienā un tajā pašā laikā, 2000. gadu sākumā. Autore ļoti labi atceras, kā uzplaiksnīja vēlme sākt izšūt krustdūrienā. Kaimiņu meitai viņa uzdāvināja  izšūšanas komplektu un visā svētku garumā gaidīja, kad meitenei būs atļauts sākt izšūt. Atļauts nebija. Tad Renāta nopirka audeklu, diegus, atrada shēmu - un ar labpatiku izšuva savu pirmo gleznu krustdūrienā, vēlāk bija vēl viena ... un vēl ... Šobrīd ir izšūti vairāk nekā 40 darbu. Daudzi no tiem ir uzdāvināti radiniekiem un draugiem Latvijā, Polijā, Īrijā, Izraēlā un Krievijā. R.Marcinkeviča dāvina izšūtas gleznas, bet viņai - eņģeļu figūriņas. Eņģeļu kolekcijas lielākā daļa sastāv no dāvanām. Eņģeļi ielidoja Renātas mājā no dažādām valstīm un kontinentiem. Tie visi ir tik atšķirīgi pēc rakstura un izpildījuma. Kolekcija sākās no eņģeļiem, ar kuriem rotā Ziemassvētku eglītes. Pašlaik kolekcijā var atrast eņģeļus- magnētus, eņģeļus- zvaniņus, svečturus, aromātiskās lampas, lukturīšus un pat mājas strūklaku. Visas figūras ir ar saviem raksturiem un ar savu vēsturi - godprātīgie un huligāni, domīgie un jautrie, sapņotāji un filozofi. Vērot tos var bezgalīgi ilgi. Eņģeļu tematika izpaužas arī izšuvumos.
Renāta ir pārliecināta, ka aizraušanās var sagādāt prieku ne tikai autoram, bet arī tas var priecēt apkārtējos, tāpēc ar prieku piedāvā divas savas privātkolekcijas plašai auditorijai.

 

Pasākumu kalendārs

< janvāris 2016 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs