ckp.lv

Home Aktivitātes 2017 Starptautiskie festivāli

Noslēdzies VIII Starptautiskais folkloras festivāls "Poļu folklora Latgalē".


Šī gada maija sākumā notika jau astotais pēc kārtas Starptautiskais folkloras festivāls "Poļu folklora Latgalē", kuru rīko Daugavpils poļu kultūras centrs. Festivāla atklāšana notika 1.maijā Latviešu kultūras centrā. Koncertā piedalījās folkloras kolektīvi no Polijas, Latvijas un Lietuvas. Skatītājus ar savām enerģiskajām dejām un dziesmām priecēja kolektīvi no Polijas "Hajduki" un "Łukowiacy", kolektīvs no Lietuvas "Perla" un mūsu pašmāju kolektīvs "Kukułeczka".

2.maijā tika svinēta ārpus Polijas dzīvojošo poļu diena. Dotie svētki tika radīti pēc Polijas Republikas valdības lēmuma sakarā ar to, ka ārpus Polijas dzīvo vairāk nekā desmit miljonu poļu. 2.maijā svin arī Polijas karoga dienu. Šogad šajā dienā notika svētku gājiens pa Rīgas ielu no dzelzceļa stacijas līdz Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcai, kur notika pasaules poļiem un festivāla dalībniekiem veltītā svētā mise. Vēlāk daugavpiliešus Vienības laukumā atkal pāršalca dziesmu un deju vilnis, kur uzstājās festivāla kolektīvi. Pēc koncerta visiem interesentiem bija iespēja Poļu kultūras centrā apmeklēt Lukaša Svitunjaka fotoizstādi "Daugavpils popularizē Lodzas reģionu. Centrālās Polijas skaistākās vietas". Izstādē varēja aplūkot Polijas dabu, nozīmīgas Polijas vietas, par kurām varēja uzzināt vairāk no aprakstiem zem foto. Pašu izstādes atklāšanu pavadīja poļu komponistu mūzika Silēzijas Universitātes mūziķu izpildījumā.
3. maijā Varšavas ielas svētki iesākās ar ziedu nolikšanu pie piemiņas krusta par Latvijas neatkarību kritušajiem poļu karavīriem Slobodkā. Pēcāk notika svētku gājiens pa Varšavas ielu. Ielu izdaiļoja spilgti krāsainie gājiena dalībnieku poļu tautas tērpi. Vēlāk Juzefa Pilsudska poļu ģimnāzijā notika poļu festivāla noslēgums. Ar savām dejām un dziesmām skatītājus atkal priecēja kolektīvi "Hajduki", "Łukowiacy", "Perła", bet pašu koncertu noslēdza mūsu kolektīvs "Kukułeczka".
Festivāls tika organizēts ar Poļu kultūras centra, Latvijas poļu savienības "Promień", Juzefa Pilsudska poļu ģimnāzijas, Daugavpils pašpārvaldes, fonda "Palīdzība ārzemēs dzīvojošiem poļiem", Latvijas Kultūras ministrijas un Nevalstisko organizāciju Atbalsta centra, Polijas vēstniecības Rīgā palīdzību.

Informāciju sagatavoja
Rita BorisovaPēdējās izmaiņas ( Trešdiena, 31 maijs 2017 13:26 )  

Pasākumu kalendārs

< maijs 2017 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs