ckp.lv

Home Aktivitātes 2018 Izstādes Wystawa pocztówek z kolekcji Haliny Siniawskiej

Halinas Siņavskas Ziemassvētku kartīšu izstāde


Poļu kultūras centra galerijā tika atklāta Halinas Siņavskas Ziemassvētku apsveikumu kartīšu izstāde. Pasākumu apmeklēja autores ģimenes locekļi, viņas draugi, kolēģi, kā arī viesi, kurus pārņem nostaļģija par laikiem, kad bija pieņemts sūtīt Ziemassvētku pastkartītes pa pastu. Svētku atmosfēru papildināja Ziemassvētku melodijas saksofonistes Karolīnas Hrapānes izpildījumā. 

Halina Siņavska ir poliete, kura no bērnības saistīta ar Daugavpili. Kādu laiku dzīvoja kopā ar savu ģimeni Eglainē, vēlāk - Aglonā. Viņa atgriezās Daugavpilī, kur sāka mācīties Pedagoģijas Universitātē. Viņa strādāja par ķīmijas skolotāju gan Pāvilostā, gan Naujenē. Daudzus gadus strādāja Daugavpils poļu skolā. Svētdienas skolā mācīja poļu valodu. Sabiedrībā ir zināma, kā aktīva, talantīga, personība, kura mīl bērnus un jauniešus.
Halinas kundzei ir interesants hobijs, viņa vāc pastkartes. Kolekcijā ir vairāk par trīs tūkstošiem pastkartīšu, no kurām vairāk nekā trīs simti ir Ziemassvētku un Jaungada pastkartes.  Hobijs mantots no tēva Boļeslava Purvinska, tēvs savulaik vāca pastmarkas. Savukārt, mātes brālis, Broņislavs Raubiško, padomju laikos bija vislielākās pastmarku kolekcijas īpašnieks Daugavpilī. Bērnībā Halina izgrieza attēlus no aploksnēm, ielīmējot tos burtnīcās. Vēlāk uzdāvināja savu pirmo kolekciju draudzenei.
H.Siņavska nav iegādājusies nevienu no atklātnēm, visas saņēmusi no saviem radiniekiem un draugiem, ar kuriem iepazinusies savas dzīves laikā. Viņa uzskata, ka katra pastkarte satur vēstījumu: svētku domas, mierinājuma vārdus, cerības vēstījumu, mīlestības izpausmes. Lasot vēstules, sirsnīgi piemin autorus.
Pagājušajā gadā pateicoties Poļu ģimnāzijas bibliotekāres Lūcijas Babules iniciatīvai, skolā notika Halinas Siņavskas pirmā izstāde. Šogad, Adventes laikā, kolekcijas nielielu daļu ir iespēja redzēt arī Poļu nama galerijā. Izstāde būs apskatāma līdz 8.janvārim.


 

Pasākumu kalendārs

< decembris 2018 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs