ckp.lv

Home X Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls

X Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls


16.februārī Daugavpilī un Krāslavā notika jubilejas Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls. Jau desmito reizi uz Daugavpili bija atbraukuši izpildītāji no Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas.

Starptautisko jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivālu jau vairāk kā 20 gadus Daugavpilī organizē Poļu kultūras centrs ar Polijas vēstniecības Rīgā atbalstu. Festivāls uz ilgu laiku ir ienācis svarīgāko notikumu kalendārā latviešu poļu un pilsētas iedzīvotāju kultūras dzīvē. Jāatzīmē, ka šī gada festivāls savā ierastajā formātā notika pēdējo reizi.
Festivāla norises laikā jaunie izpildītāji divreiz uzstājās publikas priekšā. No sākuma Daugavpils un Krāslavas baznīcās pēc Svētdienas dievkalpojumiem, pēc tam svinīgajā noslēguma koncertā, kurš notika Daugavpils Latviešu kultūras centrā. Koncerta viesu priekšā uzstājās visi uzaicinātie kolektīvi no Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas. Šogad savus vokālos talantus stādīja priekšā kā debitanti, tā arī izpildītāji, kuri jau iepriekš vairākkārt ir uzstājušie festivālā. 
Noslēguma koncertu atklāja dziesma “Aleluja” trijās valodās Poļu kultūras centra ansambļa “Daugavas krāsas”, baltkrievu vokālistes Oļesjas Aksenjonokas un kolektīva “Kukuļečka” dalībnieku izpildījumā. 
Pēc tam uz skatuves parādījās kora “Glorija” dalībnieki no Svētā Jana Bosko baznīcas draudzes Viļnā Pāvela Prentkeleviča vadībā. Jāatzīmē, ka lietuviešu izpildītāji jau daudzus gadus ir Daugavpils festivāla dalībnieki. Jaunie izpildītāji pārsteidza publiku ar mūsdienīgiem ritmiem, piepildītiem ar jauniešu enerģiju un burvīgu mūsdienīgu horeogrāfiju. 
Pēc lietuviešu kolektīva uzstājās Svētā Erceņģeļa Mihaila draudzes Smorgoņā Svētdienas skolas audzēkņi māsas Veronikas vadībā. Neskatoties uz jauno vecumu un samērā nelielo pieredzi, mazās izpildītājas iepriecināja klātesošos ar savu burvīgo izpildījumu.
Ar kaislīgiem aplausiem skatītāji sagaidīja jauniešu vokālo ansambli un sākumskolas kori no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas Alīnas Lapinskas vadībā, kā arī jaunos muzikantus un vokālistus, kuri pārstāvēja Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju Joannas Geikinas vadībā.
Nākošais uz skatuves parādījās Svētā Maksimiliāna centra koris no Polijas ar diriģenti Moniku Rohovjaku priekšgalā. Tā bija pirmā ciemiņu no Harmenžiem uzstāšanās Daugavpilī. Debitantu izpildījums bija tik neparasts, ka iegremdēja visus klātesošos miera un harmonijas atmosfērā.
Svinīgais koncerts beidzās ar visu festivāla dalībnieku kopēju uzstāšanos. Svētku organizatori atgādināja visiem klātesošajiem par svarīgu notikumu 2020.gadā – par Romas pāvesta Jāņa Pāvila II dzimšanas dienas simtgadi, kurš atbalstīja jaunatni un jauniešu garīgo dziesmu izpildīšanu. Izpildītāji kopīgi nodziedāja “Barku”, kurš savulaik bija viens no iecienītākajiem Romas pāvesta izpildījumiem. Klātesošā publika apbalvoja jaunos izpildītājus ar skaļiem aplausiem. Neapšaubāmi, visas uzstāšanās saņēma skatītāju atzinību, dāvājot ikkatram dvēseles prieku un iedvesmu. Nobeigumā Poļu kultūras centrs pateicās Polijas Republikas vēstniecībai Rīgā  un Daugavpils pilsētas domei par sniegto atbalstu festivāla organizēšanā. 


Pēdējās izmaiņas ( Trešdiena, 26 februāris 2020 12:19 )  

Pasākumu kalendārs

< februāris 2020 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs