Poļu kultūras centrā norisinājās S. Jahoviča daiļradei veltīts daiļlasīšanas konkurss bērniem "Dzejoļi ar morāli"
4/04/2022
31. martā Poļu kultūras centrā norisinājās S. Jahoviča daiļradei veltīts daiļlasīšanas konkurss bērniem "Dzejoļi ar morāli". Tajā piedalījās J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas skolēni. 
 
Katrs bērns ar skolotājas palīdzību bija izvēlējies sev tīkamāko dzejoli, ar kuru konkursā iepriecināt klausītājus. Katrs dalībnieks uzstājās ar vienu S. Jahoviča dzejoli, ko vērtēja žūrija: Kristīnē Veinšteina (Daugavpils teātra aktrise), Adams Kazačonoks (skolas parlamenta loceklis, deju kolektīva "Kukulečka" dalībnieks) un Milena Savkina (Daugavpils teātra aktrise, bērnu teātra grupas “Smaidīgā varavīksne” režisore). Skolēni skaitīja dzejoļus gan par Tadeušu, kurš ķēra mušas, gan par Andzi, kura neklausīja mammu, gan par diviem kaķiem, par bitīti un citiem S. Jahoviča dzejoļu varoņiem. 

Žūrija atzinīgi novērtēja visu skolēnu veikumu, tomēr izvēlējās trīs labākos, izteiksmīgākos un interesantākos. 3. vietu dzejoļu konkursā ieguva Agata Golovane, 2. vieta ierindojās Katrīna Užule, bet 1. vietu žūrija piešķīra Milanai Afanasenko. Uzvarētājas tika apbalvotas ar diplomiem un dāvanām, pārējie konkursa dalībnieki arī saņēma pateicības un balvas. 

Daugavpils Poļu kultūras centrs izsaka lielu pateicību J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas skolotājam Līdijai Lapkovskai i Ingai Dukštai par skolēnu sagatavošanu konkursam.

* Projektu finansē Polijas Republikas Ministru padomes priekšsēdētāja kanceleja konkursa "Poļu kopienas un ārzemēs dzīvojošie poļi 2022" ietvaros.