Poļu kultūras centrā tika atklāta Ērikas Sparānes izstāde “Origami”
22/04/2022
21. aprīlī Poļu namā tika atklāta izstāde "ORIGAMI". Tās autore - gleznotāja no Rīgas Ērika Sparāne. Izstādi veido atsevišķas gleznas un triptihi, kuros katrs var saskatīt kaut ko savu.

Jaunās mākslinieces izstādes nosaukums ir "ORIGAMI". Origami ir mākslas veids, kurā no papīra tiek izlocīti dažādi priekšmeti ar mērķi iegūt estētiski skaistas figūras. Origami radās 17. gadsimtā Japānā, bet ārpus Japānas popularitāti ieguva 19. gadsimta vidū. Dažādos Ērikas Sparānes darbos ir redzamas origami figūriņas, kas izaicina skatītāju uz pārdomām  par izstādes galveno domu un koncepciju. 
Izstādē redzamās gleznas radītas dažādās tehnikās un viena no tām ir saistīta ar specīgu skumju pārdzīvojumu - drauga nāvi. Tajā periodā māksliniece sāka zīmēt ar šļirces palīdzību. 

Ērika Sparāne 2004. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju (maģistra grāds glezniecībā). Mācījusies konceptuālās mākslas darbnīcā pie Uno Daņiļevska un Ivara Heinrihsona. 2002. gadā jaunā māksliniece kļuva par laureāti starptautiskajā izstādē/konkursā "ART Sessio" Vitebskā, Baltkrievijā. 2004. gadā ieņēma 3. vietu Induļa Zariņa stipendijas konkursā. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Īrijā, Zviedrijā, Dānijā, Polijā, Anglijā, Vācijā.

Ērikas Sparānes izstāde "ORIGAMI" ir aplūkojama Poļu kultūras centrā no 21.04. līdz 5.05.