Kultūras Сentra jaunumi

Poļu kultūras centrā atklāja Nataļjas Krjukovas izstādi “Atraidot robežas!”
9/09/2021
9. septembrī Poļu kultūras centra galerijā notika mākslinieces Nataļjas Krjukovas izstādes atklāšana. Tās nosaukums ir "Atraidot robežas". Izstādē eksponētie darbi attēlo mākslinieces attieksmi pret pandēmiju, viņas jūtas un pārdzīvojumus.
Nataļja Krjukova piedzima 1981. gadā Alūksnē. Tieši tur viņa spēra savus pirmos soļus mākslā. Nataļja pabeidza Alūksnes mākslas un amatu skolu. 1999. gadā viņa pārcēlās uz Daugavpili, kur iestājās Daugavpils Universitātē. 2006. gadā Nataļja ieguva maģistra grādu “Bioloģija”, bet māksla vienmēr bija viņas dzīves neatņemamā daļa. 2018.gadā Nataļja pabeidza Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu „Saules skola”, kur ieguva diplomu „Tekstilizstrādājumu dizaina speciālists”.
No 2020. gada Nataļja ir Daugavpils mākslinieku associācijas biedrs. Kopš 2015. gada viņa piedalās grupu izstādēs, kā arī aktīvi rīko personālizstādes un piedalās gan ārzemju gan pašmāju plenēros.
Izstādē eksponētie akvareļi un zīmejumi ir tapuši laika periodā no 2018 līdz 2021. gadam. Tiecoties pārvarēt ierobežojumus, izstāde aicina domāt par to, ka mākslai nevar būt robežu. "Mani ļoti ietekmēja ar Covid-19 saistītie ierobežojumi. Es negribu atrasties kaut kādās robežās. Tas mani nomāc un kaitina. Tieši tāpēc radošumā es centos sevi neierobežot. Gribu izvairīties no jebkādas nosacītības. Mana iemīļotā gleznošanas tehnika ir jauktā tehnika" skaidro māksliniece.
Izstādē "Atraidot robežas" var redzēt gan gleznas jauktā tehnikā, gan akvareļus, gan pasteļus, gan zīmējumus. Natļja izmanto krāsas, eļļas pasteli, krītu, ogles, zīmuli un flomāsteru.
Nevienam izstādes darbam nav nosaukuma. Nataļja uzskata, ka nosaukums arī kaut kādā mērā ierobežo. "Nosaukums ierobežo skatītāju gleznas uztverē, un es esmu pret to. Lai katrs saskata manos darbos kaut ko savu, ko tādu, ko es pati neesmu spējusi iedomāties!" saka māksliniece.
Nataļjas Krjukovas izstāde “Atraidot robežas” būs skatāma līdz 30. septembrim Poļu kultūras centra galerijā (Varšavas iela 30).